2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Online Ödeme Sistemleri

tr-bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SaNaL Üye

Status
    Kan Grubu
    0 Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Oğlak
    Takım
    Galatasaray

Online Ödeme Sistemleri

Merhaba Herkese,

Geçen hafta içerisinde online ödeme sistemleri için bir araştırma yaptım. Bazı ödemelerimi gerçekleştirmek için güvenli bir platform arıyordum ki karşıma WebMoney isimli bir sistem çıktı. Sitelerinin Türkçe olması ve yine bizim dilimizde sorularımıza cevap veren bir destek takımı olması gayet ilgimi çekti ve genel olarak da buradan paylaşmak istedim. Aşağıda WebMoney ile ilgili çeşitli yerlerden derlediğim bilgilere ulaşabilirsiniz. Umarım kullanışlı olur.

WebMoney elektronik para ve çevrim içi ödemesistemdir. Bu sistemin sahibi olan WM Transfer Ltd, 1998 yılında Beliz, OrtaAmerika'da kurulmuştur. Asıl olarak Rus müşterilere hizmet vermek amacıylafaaliyete başlamış ancak daha sonrasında dünya çapında hizmet veren bir kurumhaline gelmiştir. Şu anda 11 milyon civarında aktif kullanıcıya sahiptir. 17Aralık 2010 tarihinde Steam (yazılım firması) WebMoney'i ödeme sistemi olarakkabul etmiştir.
    Para Birimleri:
    Sistemdeki cüzdan olarak bilinen tüm hesaplar,Altına eşdeğer olan WMG, Dolar için WMZ, Ruble için WMR, Belarus Rublesi içinWMB, Avro için WME ve Grivna için WMU birimlerini desteklemektedirler. 31 Mayıs2011 tarihinden itibaren ise Vietnam Dongu da WMV adı ile para birimi olaraksitemdeki yerini almıştır. Ayrıca Özbekistan ve Kırgızistan Somu da aktif halegetirilmiş ancak bu ülkelerdeki yerel yönetim tarafından iptal ettirilmiştir.Hesaplar WMID denilen sayı dizinleri ile tanımlanmaktadır. Sisteme kayıt veWebMoney birimlerini almak ücretsiz olarak belirlenmiş ve WebMoney gönderilmesiesnasında %0.8 oranında bir ücret alımı uygulanmaktadır. Cüzdanlaraherhangi bir birimde fon yatırmak ve cüzdanlardan nakit çekmek havale yolu ileya da yetkili döviz bürolarından belirli bir ücret karşılığında gerçekleştirilebilir.Ayrıca hesaba para yatırabilmek için WM kartı da alınabilir.
    BDT için yapılmıştır:
    Teknik destek için ana merkez Moskova'da, malsahibi ve yönetim ise Beliz'de yer almaktadır. WMR birimideki işlemlerMoskova'daki WMR LLC tarafından ve WMZ ile WME birimlerindeki işlemler iseAmstar Holdings Limited tarafından günce altına alınmaktadır. BDT ve Avrupaülkeleri dışında WebMoney'nin ABD, Hollanda, İspanya, Japonya, Yunanistan,İsrail, Fransa ve BAE içerisinde de ofisleri bulunmaktadır.
    Güvenlik:
    WebMoney işlemleri kredi kartı ya da banka hesapkartı gerektirmemekte olup, nihaidir ve geri döndürülemez.

nikecl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SaNaL Üye

Status
    Kan Grubu
    A Rh (+)
    Cinsiyeti
    Burcunuz
    Balık
    Takım
    Türkiye
    WebMoney cüzdanımdan nasıl para çekebilirim?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler